Jak postupovat při výběru oken

Zobrazeno v Praktické informace

Blog webekm.com the ekm.

Download from BIGTheme.net free full premium templates

Pokud uvažujete o výměně stávajících oken za nová plastová, případně potřebujete okna do novostavby, doporučujeme Vám následující postup:

 1. Sepište si seznam oken a dveří – u každého je zapotřebí znát přibližný rozměr (stačí změřit obyčejným metrem šířku od zdi ke zdi a výšku od parapetu po předklad), dále požadované členění (jednokřídlé, dvoukřídlé, s nadsvětlíkem…) a počet kusů. U novostaveb lze toto všechno většinou nalézt v projektové dokumentaci domu.
 2. Navštivte naši obchodní kancelář na Rudolfovské ulici, kde s Vámi náš odborný technik projde Vaše požadavky, ukáže Vám nabízené profily, vysvětlí jejich přednosti, předvede funkci jednotlivých oken nebo například posuvných dveří apod. Samozřejmě jsou zde k vidění i různé barevné možnosti oken (dřevodekory, acrylcolor). Na základě Vašeho výběru daného profilu a barevné kombinace Vám pak bude zpracována nabídka, kterou si můžete dle dohody osobně vyzvednout, nebo Vám bude zaslána poštou nebo e-mailem.
 3. Nabídku si doma v klidu prostudujte. V případě doplňujících dotazů či nejasností se neváhejte opět obrátit na naše techniky, aby Vám vše potřebné vysvětlili, případně nabídku upravili.
 4. Pokud se rozhodnete pro naší firmu, stačí zavolat technikovi, který Vám nabídku vypracoval, sdělit mu číslo nabídky a domluvit si s ním termín na zaměření přesných rozměrů přímo na stavbě. Mějte prosím na paměti, že pro správné zaměření vchodových či balkonových dveří u novostaveb je nutno znát přesnou výšku budoucí čisté podlahy, tj. mít vyznačené vágrisy.
 5. Na základě zaměření technik připraví smlouvu, kterou si prosím znovu pečlivě projděte a zkontrolujte, zda je vše podle Vašich představ (zejména barva, profil, počty kusů, smysl otvírání, případné doplňky apod.). Pokud požadujte ještě něco pozměnit, není problém to ve smlouvě opravit.
 6. Následuje podpis smlouvy, při kterém se dohodne i přesný termín montáže. Nezapomeňte prosím na platbu požadované zálohy (hotově nebo převodem), aby se okna mohla dát do výroby.
 7. Pár dnů před očekávanou montáží (event. výměnou) oken Vás bude kontaktovat náš vedoucí montáží, který si s Vámi potvrdí termín montáže, případně se dohodnete na termínu jiném.
 8. U novostaveb není nutná žádná velká příprava stavby, je zapotřebí pouze zajistit přístup na staveniště i k jednotlivým okenním otvorům a zajistit připojení ke zdroji elektrické energie. U výměny oken si sundejte prosím záclony a závěsy, zajistěte přímý přístup k oknům, posuňte případné kusy nábytku, které jsou v bezprostřední blízkosti oken. Dále záleží na Vás, do jaké míry si ceníte Vašeho nábytku a vybavení a jak moc ho budete chránit – podlahové krytiny lze např. zakrýt kartony (nutno na pár místech připevnit izolepou k podlaze, aby neklouzaly), topení pod okny doporučujeme zakrýt igelitem apod. Při výměně oken nevyhnutelně dochází ke vzniku drobných stavebních nečistot, na druhou stranu ale nutno říci, že toto není tak dramatické, jak se většina lidí obává. Ani kvůli prašnosti není třeba žádných velkých příprav, jako tomu bývá např. při broušení sádrokartonu.
 9. Po skončení montáže si zkontrolujte všechna okna i dveře včetně doplňků, zda jsou funkční a dle Vašich představ, případně sepište do předávacího protokolu vady a nedodělky, které jste na místě zjistili. Do předávacího protokolu také můžete uvést, zda jste byli s montáží celkově spokojeni či nikoliv, pomůžete nám tím zlepšovat naše služby.
 10. Cca během týdne Vám přijde poštou nebo e-mailem konečná faktura se splatností 14-ti dnů od data vystavení.
 11. Případné vady a nedodělky budou odstraněny v dohodnutém termínu, který záležína jejich povaze (jiný termín je na seřízení okna a jiný např. na výrobu nového křídla), stejně tak jako všechny případné reklamace, které budete během záruční doby uplatňovat. Při vyřizování jakýchkoliv reklamací prosím vždy uvádějte číslo smlouvy.